Kategorie

Informace

Kontaktujte nás

Volejte Pondělí – Pátek
8.00 - 16.30 hod

774 066 100

Kontakt na naši zákaznickou linku

Design kliky, rozety a kování
Publikováno dne 24.01.2017 | Kategorie: Zajímavosti

Všichni mistři navrhující kliky či interiéroví projektanti a návrháři vidí kliku úplně jinak. Uvažují o klice, rozetě i kování jako o brilantním nadčasovém skutečném šperku. Pracují s ním velmi opatrně, tak, aby celkový dojem z vašich dveří a z vašeho interiéru úplně nepokazil. Klika je třešničkou na dortu. Krása tkví v detailu. A takovým detailem je právě i klika. Jde tedy o povrch, rozměr, tvar a jejich vzájemné kombinace.

V současné době je kladen důraz na sjednocení do jednoho jednolitého druhu kování umístěného na všech typech dveří a oken. Interiér působil opravdu celistvě a jednotně. Musí být sladěny i kliky s materiály, které jsou pak dále použity na jiných místech a částech nábytku v interiéru samotném. Naopak lze také vytvořit cíleně jejich výrazný kontrast, který této klice dodá hodně na větší atraktivitě.

Podle čeho vybírat

Pokud začínáte vybírat kliky, setkáte se s velkým množstvím klik o různých tvarech, barvách a materiálech. Z tak velké nabídky si určitě vybere každý. Je třeba dát velký pozor na správný výběr podle potřeb. Pozornost zaměřte zejména na volbu materiálu kování a klik, úpravy povrchu, provedení, konstrukce a velmi důležitý je pak i samotný design kliky.

Jestliže hledáte materiál a povrch s dlouhodobou životností, zkuste masivní mosazné kliky. Povrchová úprava může být matová, které se říká i saténová. Neustálou vzrůstající oblibu má lesklý chromový povrch. Ten značně vyniká svou vysokou odolností a tvrdostí. Volit můžete i nadstandardně titanový povrch vykazující nadprůměrně dlouhou životnost. Hodně oblíbený a dostupný je i vysoce kvalitní nerez s broušeným povrchem.

Jestliže jste laik, asi hned na první pohled kvalitu zvolené kliky těžko poznáte. Vyvarujte se nekvalitního kování z Číny a pátrejte po původu výrobku na našem trhu. Pečlivě prostudujte udávané údaje o materiálu, také právě původu produktu a vždy chtějte vidět certifikát kvality. Je opravdu ve vašem vlastním zájmu kupovat kvalitní výrobky, aby vám náhodou nezůstala zlomená ruka v ruce a ještě k tomu zevnitř či venku bez možnosti se dostat na druhou stranu. Vybírejte pouze kliky a kování zavedených značek, které vyrábí své produkty z kvalitních materiálů, opatřené certifikátem. 

Facebook